8 października 2018

Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego, poszukuje nowych głosów, które pomogą w koncertowaniu, rozwijaniu i zdobywaniu nowych nagród. Propozycja skierowana jest nie tylko do studentów.

Chór Akademicki swoją działalność prowadzi od ponad 5 lat. Jest to chór żeński, który zrzesza studentki ze wszystkich wydziałów UR. Absolwenci również są mile widziani. Działalność chóru opiera się głównie na koncertowaniu oraz uczestnictwie w konkursach. Członkostwo w chórze zapewnia nie tylko ćwiczenie umiejętności wokalnych, ale również wielopłaszczyznowy rozwój.
Jak informuje Katarzyna Sobas dyrygent chóru – Człowiek cały czas się rozwija, to jest spotkanie z nowym repertuarem, z nową sytuacją koncertową, nową publicznością i ludźmi wokół siebie. Wokaliści chóru mają zapewniony również rozwój umiejętności miękkich.

Poszerzamy swoje zdolności organizacyjne, które wiążą się z pogodzeniem wykładów, pracy zawodowej, prób chóru i koncertów – dodaje Katarzyna Sobala. Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego liczy kilkanaście studentek. Próby chóru odbywają się dwa razy w tygodniu.

Studenci i absolwenci UR, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze śpiewem, proszeni są o zgłoszenie się na Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego, 9 oraz 11 października o godzinie 19:30. Przesłuchania będą odbywać się w sali nr 9. 

 

 

Arleta Blok