10 lipca 2018

Rejestracja telefoniczna na wizytę w Ośrodku Diagnostyki i Terapii Niepłodności w Rzeszowie odbywa się w godz od 8.00 – 10.00 pod numerem telefonu 17 86 64 175

Coraz więcej osób zgłasza się do Referencyjnego Ośrodka Diagnostyki i Terapii Niepłodności, który końcem czerwca został otwarty w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Jedyny taki ośrodek na Podkarpaciu działa przy znajdującej się tam Klinice Ginekologii. Dzięki doskonałemu zespołowi lekarzy i nowoczesnemu laboratorium diagnozowane są nie tylko kobiety, ale też pary, które starają się o potomstwo.

Szacuje się, że w Polsce dotyka już półtora miliona par. Część z nich szuka fachowej pomocy w zdiagnozowaniu problemu, a potem leczeniu. Rzeszowski ośrodek ma być miejscem, gdzie na takie wsparcie można liczyć. Z leczenia mogą korzystać pary, które nigdy wcześniej nie przeszły pełnego cyklu diagnostycznego. Co ważne bez skierowania. Wystarczy kontakt telefoniczny i umówienie się na pierwsza wizytę. 

 

Rzeszowski Ośrodek jest jednym z 16, które powstały w ramach ministerialnego programu diagnostyki i leczenia niepłodności. Cały program to alternatywa dla realizowanego wcześniej programu in-vitro. Z dofinansowania w wysokości ponad 3,5 mln zł, które otrzymał szpital, wyremontowano klinikę. Zakupiono także wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny.

Rejestracja telefoniczna odbywa się w godz od 8.00 – 10.00 pod numerem telefonu 17 86 64 175

Iwona Kosztyła