10 lipca 2018

19 lipca w Atelier Aparat Caffe w Rzeszowie rozpocznie się trzeci cykl fotoczwartkowych spotkań.

Tym razem towarzyszył im będzie tytuł „Tajemnice fotografii klasycznej”.

– Formuła spotkań ma luźny charakter i opierała się będzie na dyskusji z uczestnikami – wyjaśnia Monika Rejewska-Mądrzyk, Prezes Fundacji Aparat Caffe.

Spotkania dedykowane są pasjonatom fotografii, osobom rozpoczynającym przygodę z fotografią klasyczną, a także tym, którzy chcą zgłębić techniczną stronę fotografii.

Prowadzącymi zajęcia będą:

Namysław Tomaka, zawodowy fotograf z jedenastoletnim doświadczeniem, pasjonat fotografii klasycznej, autor fotografii publikowanych w wielu polskich czasopismach.

Dominik Matuła, wszechstronny fotograf, który swój styl przeplata różnymi gatunkami fotografii starając się osiągnąć nową jakość, bazując przy tym na kanonach sztuki.

Najbliższe spotkanie ( 19 lipca) dedykowane będzie różnicom między fotografią cyfrową i tradycyjną, a kolejne:

(26 lipca) dobieraniu negatywów i różnicom między nimi, (2 sierpnia) rodzajom emulsji i metodom mierzenia światła, (9 sierpnia) hiperfokalnie i fotografii w podczerwieni zaś (23 sierpnia) skanowaniu i podstawom archiwizacji.

Fundacja Aparat Caffe jest społeczną instytucją kultury fotograficznej, która dysponuje największą w Polsce i stale się powiększającą kolekcją eksperymentów muzealnych związanych z fotografią. Zbiór ten liczy blisko 3,5 tys. analogowych aparatów i akcesoriów fotograficznych, klisz, szklanych negatywów zdjęć i tematycznych wydawnictw. Atelier oprócz muzeum pełni funkcję galerii fotograficznej, kawiarenki społecznej, wypożyczalni sprzętu do fotografii analogowej, specjalistycznej czytelni oraz strefy spotkań kulturalnych i warsztatów edukacyjnych.

 

Małgorzata Lewicka-Kyc