7 czerwca 2018

Po raz piaty w Kampusie WSPIA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej odbyło się Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jak co roku wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przyciąga nie tylko studentów, ale przede wszystkim młodzież, która na co dzień współpracuje z uczelnią w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa, oraz tych, którzy od przyszłego roku w takich zajęciach będą uczestniczyć.

 

Przez cały dzień w kampusie WSPiA w Rzeszowie na uczniów czekały liczne atrakcje: pokaz współpracy służb ratowniczych w sytuacji kryzysowej, napad na konwój, trup w patio, pokazy technik interwencyjnych, pierwszej pomocy oraz wyszkolenia psów służbowych, czy prezentacja sprzętu służb i instytucji ochrony bezpieczeństwa, wyposażenie Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA. Uczniowie przede wszystkim mogli spotkać się z przedstawicielami służb mundurowych i dowiedzieć się jakie kryteria należy spełnić, aby zasilić szeregi wojska, policji, czy służby więziennej.

 

Jak mówi profesor Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA, Święto jest ciekawą formułą działań profilaktycznych skierowanych do młodzieży. –Chcemy uświadamiać młodzieży, jakie czyhają na nich zagrożenia, docierać z informacjami o ewentualnych niebezpieczeństwach i formach obrony. Święto to także świetna okazja, aby pokazać uczniom od kuchni czym są służby.

W Święcie jak co roku wzięło udział około 2 tys. młodych ludzi.

 

Agnieszka Radochońska-Kloc