15 maja 2018

Destynacje w basenie Morza Śródziemnego cieszą się największą popularnością - mówi Marek Ciszkiewisz, z Centrum Usług Turystycznych w Rzeszowie.

Od 3 lat najlepiej sprzedaje się Grecja, niesłabnącym powodzeniem cieszy się Riwiera Turecka, która dominuje nad innymi ofertami, jeżeli chodzi o standard hoteli i jakość oferowanego wypoczynku. Jest najbardziej atrakcyjna. W dalszym ciągu dobrym kierunkiem jest Bułgaria, która co roku poszerza ofertę hotelową i wraca Tunezja. Są nowe kierunki takie jak Albania, czy Czarnogóra, gdzie klienci chętnie wybierają się własnym transportem. Są tacy, którzy ciągle jeżdżą na Chorwację, mimo, że z roku na rok jest coraz droższa.

Ważną rolę w wyborze kierunku odgrywa lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce. – Kierunków dostępnych z Rzeszowa jest coraz więcej. Lotnisko lokalne to podstawowy atut naszego regionu, klienci takie rozwiązania preferują chociażby ze względu na oszczędność czasu i wygodę.

Kupując wakacje warto sprawdzić touroperatora. Można to zrobić za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, czy Ministerstwa Sportu i Turystyki albo zapytać o niego w biurze podróży.

Agnieszka Radochońska-Kloc