2 lipca 2018

Kapryśna i zaskakująca co chwilę pogoda, na przemian słońce, chmury czy deszcz, nie przeszkodziły mieszkańcom w uczestniczeniu w weekendowych koncertach i konkursach podczas Dni Jarosławia na rynku

 

Sobotnie święto wypełniły liczne zabawy dla najmłodszych, w tym spotkanie z bohaterami bajek – z Elsą, bałwankiem Olafem i reniferem Svenem, czy show bańkowe. Nie zabrakło licznych gier i konkursów z nagrodami, oprócz tych, które odbyły się wcześniej, a nagrodzenie zwycięzców zaplanowano na pierwszy dzień święta miasta (konkurs „Kwitnąca dzielnica 2018″ oraz zawody wędkarskie na Babionce).

 Oczywiście na najmłodszych czekały dmuchane zamki, twierdze, zjeżdżalnie, karuzele, pływające po wodzie bańki, trampoliny, no i cieszące się dużą popularnością samochodziki.

Pojawiły się stoiska Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, gdzie przygotowane zostały zabawy dla najmłodszych uczestników Dni Jarosławia, malowanie twarzy, wycinanki, rysowanie, akcja „Czysty Jarosław”, a Centrum Kultury i Promocji na przygotowanym przez siebie stoisku informowało o atrakcjach turystycznych Jarosławia oraz o inicjatywie i zasadach  Budżetu Obywatelskiego 2019.

Rynek wypełniony był licznymi stoiskami gastronomicznymi i handlowymi z biżuterią, koszulkami, przyprawami, serami, wiklinami, itd.

Wieczór zdominowały koncerty: Przemek „REMICK” Ratowski – „Trough infinity” oraz Anna Jantar cover, a gwiazdą wieczoru była Maryla Rodowicz, która swoją charyzmą, energią i osobowością, rozgrzała nieco zmarzniętą publiczność. Zaprezentowała swoje największe przeboje wzbudzając ogromne zainteresowanie i nieskrywaną radość wśród wszystkich zgromadzonych na płycie rynku. Kulminacją sobotniego wieczoru była biesiada z zabawą taneczną z zespołem EFEKT.

Z kolei niedzielne popołudnie rozpoczęło się od występu wokalistek Miejskiego Ośrodka Kultury, które pokazały swoje umiejętności wokalno-artystyczne, wykonując niezwykle piękne utwory. Tuż po występach solistek rozpoczęły się letnie animacje, czyli zabawy dla całych rodzin – dzieci, tych najmłodszych i nieco starszych, rodziców, dziadków, tradycyjne zabawy ze znaną już dzieciom chustą Klanzą i zabawną Ekologiczną Krową Melą uczącą i pokazującą umiejętności obchodzenia się z tego typu zwierzęciem. Był też konkurs rodzinny – dziecko/rodzic – w umiejętności dojenia Meli na czas. Nie zabrakło też baniek mydlanych i próby stworzenia bańki – giganta. Maluchy poznały też podstawowe kroki zumby, które pokazały podczas znanego im hitu Louisa Fonsiego „Despacito”.

Finałem dwudniowego święta miasta były koncerty zespołów: REGGAEGANG SYSTEM, REVOLUTION oraz gwiazdy niedzielnego wieczoru BLUE CAFÉ.

Swoim występem rozgrzali publiczność i zachęcili do czynnego zaangażowania się w zabawę. Pokazali niezwykłą moc, energię, radość z tego, co robią i to, że jarosławianie mają wiele do zaoferowania.

Kolejne muzyczne spotkanie mieszkańcom przygotował zespół REVOLUTION, równie radosny i pełen energii, a na zakończenie dnia BLUE CAFÉ. Jarosław był kolejnym miastem na trasie koncertowej DOUBLE SOUL TOUR zespołu z okazji 20.lecia istnienia, o czym kilkakrotnie wspominała wokalistka.  Rozśpiewanej i energetycznej publiczności zespołowi również w Jarosławiu nie zabrakło, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Z okazji 20-lecia istnienia zespołu burmistrz Waldemar Paluch wraz z zastępcami, Wiesławem Pirożkiem, Dariuszem Traczem, a także dyrektorem CKiP Tomaszem Wywrotem, obdarowali zespół pięknym koszem kwiatów i kuferkiem pełnym niespodzianek związanych z Jarosławiem.

Gwiazda poprzedniego dnia (sobotniego koncertu) – Maryla Rodowicz – również została obdarowana przez włodarzy pięknymi kwiatami z podziękowaniami za wspaniały występ i życzeniami nieustannego koncertowania.

Tekst: Barbara Brzezińska, foto. Barbara Brzezińska, Renata Pęcak, Aleksandra Toczek-Borysiuk CKiP

Iwona Kosztyła