4 lipca 2018

W najbliższy piątek 6 lipca br. godz. 21.00 w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie w ramach kina plenerowego odbędzie się pokaz „Pana Tadeusza", filmu w reż. Andrzeja Wajdy.

Pokaz odbędzie się w ramach  Wakacyjnego Kino Plenerowego.  To 10 cotygodniowych spotkań w piątek po zmroku, w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie, gdzie na leżakach – w wakacyjnej atmosferze – można będzie zobaczyć interesujące filmy dostarczające podstawowej wiedzy na temat polskich dróg do Niepodległości, a pod względem wysokiej jakości artystycznej, uwrażliwiające na dorobek polskiej kultury.

W problematykę filmu wprowadzać będzie krótka prelekcja, a na podsumowanie zaplanowano dyskusję na wzór DKF-u, którą poprowadzi osoba posiadająca odpowiednie predyspozycje – mająca wiedzę o prezentowanych filmach oraz kontekście historycznym, jak również doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć.

Projekt wakacyjne kino plenerowe pn. „POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”, realizowany przez Wojewodę Podkarpackiego doskonale wpisuje się w problematykę niepodległościową, a dzięki atrakcyjnej formie ma spore szanse stać się też ważnym wydarzeniem kulturalnym.

Wstęp na pokaz filmu wolny. W przypadku deszczu seans na parkingu pod Ogrodami).

Iwona Kosztyła