8 czerwca 2018

,,Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” – tak brzmi nazwa spotkania, które odbyło się w filii nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Młodsze i starsze pokolenie miało okazje czytać razem wiersze i bajki. Nie zabrakło również prac plastycznych i śpiewów.

W wydarzeniu uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 w Rzeszowie, oraz członkinie Klubu Rękodzieła Artystycznego z gr I, działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Jak informowała kierownik biblioteki filii nr 6 w Rzeszowie Natalia Szwedo– chodziło o to żeby się spotkać, spotkać przy książce, żeby móc spędzić razem ten czas i  wymienić się doświadczeniem, porozmawiać. Nie zabrakło również części artystycznej, ponieważ przedszkolaki przygotowały dla babć specjalną piosenkę z życzeniami, a babcie przeczytały dzieciom m.in. ,,Lokomotywę” Juliana Tuwima. Podczas spotkania wspólnymi siłami wykonano również prace plastyczne.

Międzypokoleniowe spotkanie czytelnicze w filii nr 6, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyło się w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki.

Arleta Blok