1 czerwca 2018

Dziś rozpoczyna się w Rzeszowie czwarty Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB.

KINOLUB jest to przestrzeń filmowa, w której każde dziecko, ale również młody człowiek odnajdzie się. To przestrzeń, która ma do zaoferowania coś czego nie ma w telewizji, w internecie czy ogólnodostępnej przestrzeni filmowej. KINOLUB to filmy z całego świata, to nie jest tylko zwykła rozrywka, to filmy, które o czymś mówią, które skłaniają do refleksji, które czasem powodują, że nasi widzowie płaczą a czasem że się śmieją, w każdym razie na pewno wychodzą z jakimś zastanowieniem – informuje Marta Kraus Dyrektor Festiwalu.

Projekcje będą odbywać się w Wojewódzkim Domu Kultury i w Muzeum Dobranocek.Widzowie będą mogli wybrać się na 22 darmowe seanse, które wyświetlane będą przez pięć dni, w dniach 1, 5-7 i 18 czerwca.

Jak dodaje Marta Kraus – będą to najnowsze filmy, wyprodukowane na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Większość z nich nie miała polskich premier, są to filmy których nie zobaczymy w repretuarze kinowym, telewizyjnym, nie ma ich również w internecie. A zatem jest to jedyna, wyjątkowa okazja do tego, żeby pobyć z dobrym, wartościowym i ambitnym kinem, dla dzieci i młodzieży.

Festiwal Kinolub będzie odbywał się także w innych miastach w Polsce, takich jak Kraków czy Kielce. Od 2017 r., centrum festiwalowym jest Rzeszów.

Szczegółowe informacje dotyczące projekcji filmowych w ramach Festiwalu Kinolub, znajdują się na stronie internetowej: www.kinolub.pl

Arleta Blok