10 sierpnia 2018

Jedna z najważniejszych inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych w województwie podkarpackim wyniesie ponad 200 mln zł.

Pierwsza faza inwestycji obejmuje przebudowę 3 wiaduktów przy Alei  Wyzwolenia. Następnie wykonawca przystąpi do prac torowych w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Marii Konopnickiej. Przebudowany i poszerzony będzie wiadukt przy ul. Batorego. Efektem modernizacji będzie nowy przystanek Rzeszów Zachodni oraz przebudowa stacji Rzeszów Główny, pojawią się trzy nowe i podwyższone perony. Perony będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, wybudowane zostaną windy oraz ruchome schody.

 Jak informuje Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP – Prace nie wpłyną na ciągłość ruchu pociągów. Dla poszczególnych faz inwestycji będą dostosowane zmiany w komunikacji kolejowej, a także drogowej.

Zmiany w organizacji ruchu nad Aleją Wyzwolenia nastąpią 13 sierpnia, w godzinach nocnych tj. od godz. 23:00 do godz. 4:00 wyłączony z ruchu odcinek drogi od ul. przy torze do ronda Koby, wzdłuż Al. Wyzwolenia. Od 20 sierpnia wprowadzone zostaną zmiany, związane z rozbiórkami i budową przyczółków mostowych. Zewnętrzne pasy jezdni, oraz części piesze i rowerowe po stronie Al. Wyzwolenia, zostaną całkowicie wygrodzone, tymczasowe przejście będzie zapewnione na jednym z pasów ruchu. Od 14 sierpnia przewidziano zmiany w komunikacji przy ul. Konopnickiej, skrzyżowanie w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego  dostępne będzie tylko dla pieszych w godzinach od 6:00 do 19:00.

Arleta Blok