23 sierpnia 2018

Seniorzy powiatu rzeszowskiego wzięli udział w warsztatach w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”.

Ich celem jest informacja i edukacja niechronionych uczestników ruchu drogowego po 60 roku życia. Organizatorzy: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja przygotowali dla uczestników zajęcia warsztatowe. Eksperci przypominali zasady ruchu drogowego, rozmawiali o najczęstszych zagrożeniach oraz o tym jak ich unikać. – To już trzecia i największa jak do tej pory edycja akcji „Senior na drodze”. – mówi Mariusz Sztal, ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak dodaje, Krajowa Rada BRD analizując zdarzenia drogowe wysnuła wnioski, że co roku zdarzeń drogowych, tych najbardziej krytycznych, czyli osób zabitych i ciężko rannych wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego jest bardzo dużo. Zwłaszcza w grupie po 60 roku życia. Skoro statystyki pogłębiają się każdego roku, to należy działać, stąd te spotkania.

Oprócz warsztatów do dyspozycji zainteresowanych seniorów była również mobilna stacja kontroli rowerów. Można było sprawdzić czy rower jest odpowiednio wyposażony bądź doposażyć go w niezbędne elementy oświetlenia.

Agnieszka Radochońska-Kloc