22 lipca 2018

Rozpoczął się 19. Ogólnopolski Tydzień świętego Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. W tym czasie księża będą modlić się za użytkowników dróg, błogosławić kierowców i ich pojazdy.

W Tydzień tradycyjnie już włącza się organizacja misyjna MIVA Polska, która zbiera pieniądze na środki transportu dla polskich misjonarzy, prosząc, aby kierowcy za każdy przejechany kilometr ofiarowali 1 grosz. Ks. Dariusz Miąsik, misjonarz z diecezji rzeszowskiej, który od 16 lat posługuje w Ekwadorze, mówi, że samochody w krajach misyjnych są bardzo potrzebne. – W wielu państwach Afryki jest to klucz. Często słyszymy, że centra i wioski, do których musi dotrzeć misjonarz są bardzo daleko od siebie położone. Ja posługuję na wybrzeżu i muszę dojechać w 22 miejsca, może nie są one zbyt odległe, ale zakup samochodu tutaj to naprawdę ogromny wydatek. Dlatego pomoc, takich organizacji jak MIVA, czy diecezjalnych referatów misyjnych, jest naprawdę niezbędna.

19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa przebiega w tym roku pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”

W ubiegłym roku ze zbiórki wśród kierowców udało się zgromadzić blisko dwa miliony osiemset tysięcy złotych. Zakupiono między innymi 48 samochodów, 2 busy, 1 traktor ,2 łodzie, a nawet 1 motolotnię, która teraz służy misjonarzowi z Ekwadoru.

Agnieszka Radochońska-Kloc