12 października 2018

W Biurze Wystaw Artystycznych prezentuje się nowa ekspozycja. Wszystko za sprawą 31 Ogólnopolskiej Wystawy Twórczości Pedagogów Plastyki. W BWA znajdują się prace artystów z całej Polski.

31 Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki to prace najlepsze z najlepszych. Wystawa została poprzedzona przeglądem plastycznym. Udział w nim wzięli pedagodzy, począwszy od nauczycieli plastyki ze szkół podstawowych, a kończąc na wykładowcach wyższych uczelni. Tematyka prac była dowolna. Jak informuje Marek Jastrzębski dyrektor WDK – Dwudziestu dziewięciu autorów razem złożyło 51 prac. Byli to pedagodzy z całej Polski, m.in. Warszawy, Krakowa, Częstochowy, Lublina, Łęcznej czy Białej Podlaskiej. Także widać, że konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem co nas bardzo cieszy.

Jury nagrodę Grand Prix, przyznało Barbarze Bokocie – Tomali. Artystka w swoich pracach przedstawiła krajobraz Chorwacji. To są obrazy olejne. Inspirowałam się Chorwacją, ponieważ jest to piękny kraj, chyba nawet trochę za piękny do fotografii i malowania. Tam jest zawsze piękne światło, ale też były dni pochmurne co widać na jednym z obrazów. W ogóle stworzyłam taki cykl Croatia, w którym w szczególności odnoszę się do morza- mówiła laureatka Grand Prix.

Jury przyznało także dwie równorzędne nagrody, które powędrowały do Leszka Niewiadomskiego i Henryka Widelskiego. Wystawa będzie czynna przez najbliższy miesiąc. Biuro Wystaw Artystycznych mieści się przy ul. Jana Sobieskiego 18.

Arleta Blok