12 lipca 2018

Przewoźnik POLREGIO, zachęca do skorzystania z wakacyjnej oferty. W lipcu i sierpniu pociągami POLREGIO można podróżować na Roztocze, Słowację czy w Bieszczady. Jest to okazja, by zobaczyć piękne zakątki regionu, zapoznać się z kulturą Łemkowską u naszego południowego sąsiada w Medzilaborcach, czy zwiedzić zamojskie Zoo i wypić kawę w cieniu arkad.

Dla miłośników Roztocza dobrą informacją jest to, że do końca wakacji w soboty i niedziele kursuje pociąg w relacji Rzeszów – Zamość. Malownicza trasa przebiega przez kilka obszarów przyrody chronionej oraz przecina liczne szlaki rowerowe, w tym najdłuższy w Polsce – „Green Velo”. Pociągi dedykowane do obsługi połączenia Rzeszów – Zamość są wyposażone w specjalne stojaki rowerowe co z pewnością ułatwi bezpieczny przewóz „jednośladu”. Koszt biletu w obie strony to 39 zł (mini bilet turystyczny). Rzeszów odjazd 7:00 – Zamość przyjazd 11:53, odjazd 16:52 – Rzeszów przyjazd 21:35.

Do końca sierpnia w soboty i niedziele kursuje wakacyjny pociąg do Sandomierza. Krótki czas jazdy i komfort podróży do wypełnionego zabytkami Sandomierza, a także niska cena biletów mogą zachęcić podróżnych do wybrania się na jednodniową wycieczkę. Cena biletu normalnego w jedną stronę, według „Taryfy podkarpackiej” to 12,1 zł. Rzeszów odjazd 7:21 – Sandomierz przyjazd 8:49, odjazd 17:14 – Rzeszów przyjazd 18:46.

Jak co roku z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce wyruszył „Wojak Szwejk”. Pociąg kursuje przez całe wakacje w soboty i niedziele. Dodatkowo w soboty, zaraz po przyjeździe do Medzilaborzec pociąg wykonuje kurs do Sanoka i powrotny na Słowację. Bilet normalny do Łupkowa kosztuje 16 zł (Połączenie w Dobrej Cenie) oraz 1 Euro z Łupkowa do Medzilaborzec. W soboty i niedziele – Rzeszów odjazd 5:57 – Medzilaborce przyjazd 10:24, odjazd 17:48 – Rzeszów przyjazd 22:01. W soboty – Medzilaborce odjazd 10:31 – Sanok przyjazd 12:15, odjazd 15:50 – Medzilaborce przyjazd 17:36.

Dodatkowo od 2 lipca od poniedziałku do piątku kursuje nowy pociąg z Rzeszowa do Łupkowa i z Jasła do Komańczy oraz powrotne. Stwarza to możliwość codziennego, bezpośredniego dotarcia ze stolicy województwa w Bieszczady.

 

Informacja prasowa 

Arleta Blok