10 lipca 2018

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie realizuje kolejny projekt pod nazwą „Dostępne OligofrenoDobranocki - cykl integracyjnych warsztatów artystycznych i zajęć edukacyjnych”.

W ramach przedsięwzięcia, w Muzeum Dobranocek i poza jego siedzibą odbywają się spotkania i warsztaty integracyjne ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną.

– W ramach cyklu zaplanowano 29 różnorodnych wydarzeń: warsztatów artystycznych, zajęć edukacyjnych, także wystawę „Granie nie tylko na ekranie”, która będzie przedstawiała eksponaty związane z grami. W ramach projektu przygotowano niespodzianki dla gości. Są to różnorodne gry, pomoce dydaktyczne i publikacja „Uczę się i bawię z dobranockami” – informuje Katarzyna Lubas, Dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Niecodziennym wydarzeniem będą integracyjne warsztaty animacji „Animowane pyszności”. Podczas ich trwania uczestnicy pod okiem profesjonalisty stworzą postaci z warzyw, owoców, żelków oraz innych surowców i ożywią je na planie filmowym wideoklipu.

Muzeum Dobranocek ogłosiło również konkurs dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną na najpiękniejszą pracę plastyczną przedstawiającą autora z postacią z dobranocki. Prace laureatów można będzie oglądać na wystawie pokonkursowej.

Dzisiaj, w ramach projektu odbyły się zajęcia zatytułowane „Gra, nie na ekranie”. Wzięli w nim udział podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Małgorzata Lewicka-Kyc