17 maja 2018

Koncerty, jak co roku, będą odbywać się w plenerze, w sali Filharmonii podkarpackiej oraz w Sali Balowej łańcuckiego Zamku. W najbliższą sobotę, 19 maja, rusza 57. edycja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Podczas 9. festiwalowych dni odbędzie się 10. koncertów artystów pochodzących z 8. krajów. Festiwal rozpocznie i zakończy opera.

Bal Maskowy” Giuseppe Verdiego zainauguruje 57. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Tradycyjnie wydarzenie odbędzie się w plenerze przed Zamkiem. –Publiczność obejrzy operę w trzech aktach w wykonaniu solistów, baletu, chóru i orkiestry Opery Lwowskiej. To wspaniałe widowisko w plenerze. Akcja toczy się w siedemnastowiecznym Bostonie. Natomiast opera, którą zakończymy Festiwal to znane nam dzieło Mozarta „Wesele Figara” w Filharmonii. Dzieło zaprezentują artyści Polskiej Opery Królewskiej. – mówi Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Festiwal potrwa do 27. maja. Organizatorzy przewidują, że podobnie jak ubiegłe edycje, Festiwal w tym roku zgromadzi 10. tysięczną publiczność.

Agnieszka Radochońska-Kloc