15 maja 2018

Gra odbędzie się 26 maja w Tyczynie. Wszystkie szczegóły dotyczące gry i zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej http://oazowagraterenowa.pl lub na profili fb.

Będą stroje związane z epoką, zadania do rozwiązania i okazja do wykazania się orientacją w terenie. Uczestnicy wcielą się w postaci kupców, wojowników lub uczonych, wejdą do groźnego ale i pięknego kolorowego świata Słowian. Będą mogli rozwijać klan, podbić pozostałe osady czy poprowadzić całą krainę ku niezwykłej przemianie. Ruch Światło – Życie działający przy parafii w Tyczynie zaprasza młodych do wzięcia udziału w grze terenowej „Słowianie. Czas Przejścia”

Wydarzenie skierowane przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz studentów. Pomysł gry powstał w kręgu młodych ludzi zrzeszonych w Ruchu Światło – Życie działającym przy parafii w Tyczynie. Gry terenowe są coraz bardziej popularne, więc my też mamy swoją – mówią Julia Stecka, Jakub Bukowski, Maciej Kusy i Huber Madejski z oazy w Tyczynie. Jak zapewniają to będzie wyjątkowa przygoda.

Tytułowymi Bohaterami gry będą Słowianie, na dwóch etapach ich życia. Po przyjęciu chrześcijaństwa, ale także zanim stali się wierzącymi. Gra będzie okazją do poznania historii, ale też do zdobycia pewnych umiejętności takich jak rozpalenie ogniska, zbudowanie szałasu czy przygotowanie potrawy. Każdy z uczestników powinien sobie przygotować strój, który pomoże w przeżywaniu gry. Len, skóra, ozdoby z epoki – wszystko mile widziane.

Do gry zaproszeni są uczestnicy wspólnot i ruchów z diecezji, ale nie tylko, bo gra jest dla wszystkich młodych ludzi, którzy chcą w en sposób spędzić czas.

Gra odbędzie się 26 maja w Tyczynie. Wszystkie szczegóły dotyczące gry i zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej http://oazowagraterenowa.pl lub na profili fb.

Iwona Kosztyła