8 czerwca 2018

Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance zakończy się w niedzielę.

W  Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance koło Gorlic ruszają VI Saletyńskie Spotkania Dzieci. Towarzyszyć im będzie hasło „W rytmie Ducha” i na tym haśle oparte będą zarówno rekolekcyjne jak i rekreacyjne punkty programu.

Będzie czas wspólnej modlitwy, konferencji ale także muzyki, tańca i radości. „Owocowa sałatka”, „Muliwitamina” czy „Słodkie orzeźwienie”, to hasła i tematy, które mają zaintrygować i zachęcić do aktywnego uczestnictwa.

Do Kobylanki przyjedzie ponad 1600 dzieci, przede wszystkim z parafii diecezji rzeszowskiej i tarnowskiej, ale nie zabraknie uczestników z Gdańska, Warszawy czy Krakowa.

Rozpoczynamy spotkanie w pięknym i ważnym dla kościoła dniu. Chcemy podkreślić jego charakter. Między innymi odbędzie się nabożeństwo pokutne i spowiedź uczestników, którzy wcześniej posłuchają specjalnie przygotowanej konferencji na ten temat – mówi ks. Bartosz Seruga z Centrum Informacyjnego Misjonarzy Saletynów

Spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu trzech dni dzieci realizuje dwa podstawowe cele, które sobie założyliśmy organizując przed pięciu laty pierwsze spotkanie. Przybliżenie do Boga i realizacją powołania chrześcijańskiego poprzez zaangażowanie w działalność Kościoła już od najmłodszych lat – mówi ks. Jan Gierlak, misjonarz saletyn

Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance zakończy się w niedzielę.

Iwona Kosztyła