11 czerwca 2018

W Parku Papieskim odbył się Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin.

Na początek uczestnicy wysłuchali katechezy przygotowanej na ten dzień i uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył bp Jan Wątroba. Później w radosnym Marszu dla Życia i Rodziny przeszli do Parku Papieskiego gdzie odbył się Piknik Rodzinny. Było mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, śpiew, modlitwa, taniec i radość. Tak w niedzielne popołudnie mieszkańcy diecezji świętowali Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, który odbył się w Rzeszowie.

Była okazja do wspólnej radości i odkrywania znaczenia piękna rodziny i małżeństwa, wspólnej modlitwy, ale także dobrej zabawy. Małżeństwo i rodzina są dla nas wszystkim i nie wyobrażamy sobie innego życia – mówili uczestnicy. Manifestowaliśmy to podczas marszu, teraz na placu też to widać.

Podczas pikniku rodzice mogli zapoznać się między innymi z propozycjami ruchów i stowarzyszeń rodzinnych czy poradni, kupić katolicką literaturę czy potańczyć razem z dziećmi, na które czekało także wiele innych atrakcji

Podczas Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin Park Papieski, gdzie odbył się piknik, zamienił się w miejsce rodzinnego świętowania. To wspaniały czas i wydarzenie, na które czekało wiele rodzin – mówili uczestnicy spotkania – Możemy  wraz z innymi  cieszyć się z tego,  że  jesteśmy rodziną, rozmawiać na ten temat, wymieniać doświadczeniami, bawić z dziećmi,  miło spędzać czas.

Inicjatorem spotkania był bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej.

 

Iwona Kosztyła