8 czerwca 2018

Tego nie było w scenariuszu, więc i nasze zaskoczenie było ogromne – mówi s. Karina Pawłowska, która przygotowała grupę jasielskich tancerzy lednickich

Byli zaskoczeni, ale też poczuli się zaszczyceni, kiedy okazało się że do ich grupy dołącza prezydent Andrzej Duda. Mowa o uczniach z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle czyli popularnego ekonomika, którzy jako grupa tancerzy wzięła udział w XXII spotkaniu Spotkania Młodych Lednica 2000.

Tegoroczna edycja Spotkania Młodych w Lednicy odbyła się pod patronatem prezydenta RP. Głowa państwa wzięła udział w tym wydarzeniu w sobotę po południu. Szczęście uśmiechnęło się do tancerzy z Jasła, którzy radośnie tańczyli pod Bramą- Rybą. To nie był przygotowany scenariusz, więc i nasze zaskoczenie było ogromne – mówi s. Karina Pawłowska, która przygotowała grupę jasielskich tancerzy lednickich

Do dziś wspominany te chwile. Zaskoczenie, euforia i radość przenikały się wtedy, a  i dziś są w naszych wspomnieniach. Jedynie stresu nie było – mówią Paulina, Ola i Kacper, którzy wraz ze swoimi kolegami tańczyli taniec uwielbienia.

Wspomnienia pozostają. Jest motywacja do dalszej pracy i wyjazdu jeszcze większą grupą na spotkanie na Lednicy za rok.

Grupa tancerzy lednickich działa przy Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle i zrzesza uczniów z rożnych szkól. Corocznie przygotowują między innymi tańce lednickie. Na jasielskim rynku w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Miasta Jasła.

Iwona Kosztyła