3 października 2018

By wziąć udział w koncercie, wystarczy się zarejestrować przez potral Deomeo.pl.

Rock, opera, pop, etno i uwielbienie.  I przegląd muzyków z całego świata: o. Stan Fortuna z USA, Levi Sakala z Zambii , Paddy Kelly z Niemiec, czy reprezentanci Polski i Józef Skrzek, Andrzej Lampert, Luxtorpeda, Maleo.

16 października w ramach kongresu „Europa Christi” pod rzeszowskiej Jasionce odbędzie się wielkie wydarzenie muzyczne – koncert „Dekalog”, dzieło Radka Granowskiego i Marcina Pospieszalskiego.

Utwory powstały by przypomnieć o niezmiennych prawach które ukształtowały naszą cywilizację i tym, że mimo upływu lat te prawa pozostają aktualne. Każdy utwór jest duchową refleksją nad jednym z przykazań. Każdy z nich pokazuje, jak we współczesnym świecie tych dziesięć prostych słów wciąż brzmi z potężną mocą.

„Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy i świata”– mówił o Dekalogu św. Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki do Polski w 1991 roku. Choć odmienne w brzmieniach wszystkie utwory mają jeden cel – pomóc słuchaczom zgłębić wartości zawarte w Dekalogu – mówi ks. Mariusz Mik, jeden ze współorganizatorów koncertu

By wziąć udział w koncercie, wystarczy się zarejestrować przez potral Deomeo.pl. Tam też wszystkie szczegóły wydarzenia.

Iwona Kosztyła