9 marca 2018

Jeszcze do 11 marca macie szansę wziąć udział w Konkursie Papieskim pod hasłem "Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju" i wygrać wyjazd do Rzymu oraz indeks na jedną z siedmiu polskich uczelni.

Czy pokój na świecie jest jeszcze możliwy? Czy Jan Paweł II miał wpływ na rozwiązywanie światowych konfliktów i odzyskanie pełnej niepodległości w Polsce? Jaki był cel tylu pielgrzymek Papieża Polaka? Czy możemy tworzyć społeczeństwo, które będzie dbało o pokój we własnej ojczyźnie przy jednoczesnej trosce o inne narody? – do szukania odpowiedzi na te i wiele innych pytań zachęcają młodych ludzi, organizatorzy tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”.

Konkurs Papieski, przeznaczony dla uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) organizowany jest przez Fundację „Instytut Tertio Millennio” już po raz czternasty.

Główną nagrodą dla zwycięzców każdego z dziewięciu regionów Polski jest wyjazd do pięknego, pełnego historii Rzymu. W tym roku nagrodę specjalną ufundowała także Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Agata Kornhauser-Duda.

Aby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się jako uczestnik na stronie: konkurspapieski.pl oraz rozwiązać krótki test online.

Wszelkie informacje o konkursie oraz jego regulamin dostępne są na stronie internetowej: konkurspapieski.pl.