26 września 2018

Dwie animatorki Ruchu wyjechały do Irlandii, by tam pomagać we wspólnotach. Trzecia pomagała w czasie wakacji na Ukrainie.

W ramach formacji oazowej Ruchu Światło – Życie w diecezji rzeszowskiej działa Diakonia Misyjna, której zadaniem jest między innymi zachęcanie młodych ludzi do zaangażowania się w działalność misyjną. W ramach posługi animatorskiej młodzi ludzie wyjeżdżają do krajów, które potrzebują wsparcia i pomocy w formowaniu dzieci i młodzieży w tamtejszych parafiach i wspólnotach. Animatorzy między innymi posługiwali w czasie wakacji na Ukrainie, a w ciągu roku także w Irlandii.

Diakonia Misyjna pragnie posyłać wolontariuszy misyjnych wszędzie tam, gdzie Ruch będzie mógł służyć swoim charyzmatem i gdzie potrzebne są ręce gotowe do służby. Charakter tej służby zależy od potrzeb miejscowego Kościoła, do którego posyłany jest wolontariusz. Ola Hemaya podczas wakacji była na Ukrainie, gdzie w ramch rekolekcji oazowych prowadziła grupy dzieci, opowiadając im o Bogu, ucząć języka polskiego, organizując zajęcia edykacyjne I formacyjne.

Dzięki Diakoni Misyjnej możemy posługiwać tam, gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni – mowi Weronika Sarna, ktora rozpoczeła swoją posluge w Irlandii

Przez 10 miesięcy Czeka nas praca i posługą którą znamy z ruchu. Dzięki możliwościom jakie daje Diakonia Misyjna możemy dać kawałek siebie – dodaje Giovoanna Jakimowicz, która wraz z weronika będzie posługiwać  w Irlandii

Diakonia Misyjna Ruchu Światło _Zycie Diecezji Rzeszowskiej działa od roku.

Iwona Kosztyła