1 sierpnia 2018

Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie zaprasza na odpust parafialny.

Uroczystościom w Cmolasie towarzyszy motto tegorocznego Roku Duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Program odpustu parafialnego w Cmolasie:

W czwartek, 2 sierpnia o godz. 18 uroczysta Msza św. dziękczynna za kapłanów przeżywających 50 i 25 lat kapłaństwa oraz we intencji nowych powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego. Mszę św. poprzedzi nowenna do Przemieniania Pańskiego. Wieczorem, o godz. 23 nabożeństwo Drogi Krzyżowej na placu sanktuaryjnym (ze świecami).

W piątek, 3 sierpnia o godz. 11 bp Kazimierz Górny – pierwszy Biskup rzeszowski – przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. dla chorych i cierpiących, z modlitwą o uzdrowienie. O godz. 18 na cmentarzu parafialnym – Msza św. za zmarłych.

Na sobotę, 4 sierpnia, godz. 11, na uroczystą Sumę odpustową szczególnie zapraszane są małżeństwa przeżywające srebrne i złote jubileusze, oraz ich dzieci i rodziny. Celebracji będzie przewodniczyć abp Adam Szal – Metropolita przemyski.

W niedzielę, 5 sierpnia o godz. 11, czyli podczas uroczystości centralnej, Suma odpustowa w intencji parafian, pielgrzymów, samorządowców, rolników i ludzi pracy sprawowana będzie pod przewodnictwem bp. Jan Wątroby – Ordynariusza rzeszowskiego. Natomiast o godz. 20. odbędzie się koncert Grzegorza Wilka

W ostatnim dniu odpustu, w samą uroczystość Przemieniania Pańskiego, 6 sierpnia, Mszy św. o godz. 11 przewodniczyć będzie bp Edward Białogłowski.

 

Zaproszenie ks. Michała Batora – proboszcza Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

Artur Sołek