12 października 2018

W ramach obchodów 18. Dnia Papieskiego Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i diecezja rzeszowska zapraszają do udziału w Pielgrzymowaniu Rzeszowskim Szlakiem Świętych.

W ramach obchodów 18. Dnia Papieskiego Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i diecezja rzeszowska zapraszają do udziału w Pielgrzymowaniu Rzeszowskim Szlakiem Świętych. Na jego trasie znalazły się miejsca naznaczone obecnością świętych beatyfikowanych i kanonizowanych przez Jana Pawła II i osobami, które papież beatyfikował i kanonizował. Są to: Ratusz Rzeszowski, kościół farny, bazylika bernardynów, kościół Matki Bożej Saletyńskiej, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu, kościół św. Józefa na osiedlu Staromieście, kościół św. Jadwigi, kościół bł. Karoliny i kościół św. J.S. Pelczara oraz rzeszowska katedra. Pielgrzymowanie odbędzie się w dniach 13 i 14 października czyli w najbliższą sobotę oraz niedzielę papieską. Przy każdej stacji będzie stanowisko prowadzone przez wolontariuszy, którzy będą pełnili dyżur papieski, opowiadali o danym miejscu oraz wydawali i pieczętowali karty pielgrzyma – mówi Aleksandra Bąk, stypendystka i wolontariuszka papieska

Podczas niedzielnego Koncertu Papieskiego w Parku Papieskim odbędzie się losowanie nagród dla osób, które wzięły udział w pielgrzymowaniu.

Iwona Kosztyła