26 czerwca 2018

Prawie 40 dzieci wypoczywa na półkolonii zorganizowanej w Domu Diecezjalnym Tabor

Za nimi pierwsze dni wypoczynku. Mają nowych kolegów, i każdy dzień wypełniony mnóstwem atrakcji. Nie brakuje uśmiechu i zapału do brania udziału w zajęciach i zabawie i oczywiście uśmiech na twarzy. W Domu Diecezjalnym Tabor rozpoczął się pierwszy turnus półkolonia dla dzieci.

Wypoczywa tam prawie 40  dzieci w różnym wieku. Jak sami mówią to rodzice zaproponowali im ten wypoczynek, by miały dobra opiekę i przede wszystkim by nie musiały się nudzić w domu przed telewizorem czym komputerem. I zabawa jest przednia – zapewniają dzieci

Półkolonia organizowana jest w ośrodku rekolekcyjnym i program promuje wartości chrześcijańskie. Nie brakuje oczywiście elementów religijnych jak np. msza święta. Program został dopasowany do szerokiej grupy dzieci.

Dla uczestników zaplanowano wiele atrakcji. Są wycieczki, konkursy, gry zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia na basen, warsztaty. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Monika Madeja, jedna z opiekunek

Turnus pierwszy pólkolonii trwa. Do wypoczywających dzieci można jeszcze dołączyć. Są także jeszcze wolne miejsca na drugim turnusie. Informacje i zapisy na stronie internetowej Domu Diecezjalnego Tabor.

Iwona Kosztyła