1 października 2018

Warsztaty dla małżeństw odbędą się w dniach 12 – 14 października w Strachocinie. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej Męskiej Grupy oraz Fundacji „ Przemienieni”.

Pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się męża i żony oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku. Między innymi te tematy zostaną poruszone podczas Warsztatów Małżeńskich organizowanych przez Męską Grupę oraz fundację Przemienieni. 

Warsztatowe tematy będą związane z poznaniem i wcieleniem w życie takiej formy dialogu, która pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumień – pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami. Spotkanie poprowadzi prof. Józef Szopiński psycholog, psychoterapeuta z Lublina.

Małżeństwo jest związkiem, który niestety musi borykać się z pewnymi problemami. Dobra komunikacja między małżonkami pomaga uniknąć wielu konfliktów, utrzymuje zażyłość oraz pogłębia uczucie między mężem a żoną. Kobieta i mężczyzna, nawet w najlepszym małżeństwie, różnią się między sobą mentalnością, marzeniami, oczekiwaniami, zainteresowaniami. Brak komunikacji prowadzi do kryzysu – mówi Paweł Wiśniowski z Męskiej Grupy

Zawierając związek małżeński mamy różne wyobrażenia o tym, co to znaczy być razem i tworzyć rodzinę. Wraz z upływem czasu życie weryfikuje nasze oczekiwania Jak rozmawiać, aby budować trwałe i dobre małżeństwo? Jak wypracować kompromis w związku? Jak się kłócić w sposób konstruktywny? – między innymi o tym będziemy rozmawiać – dodaje Marek Gwoźdź Podczas trzydniowego spotkania uczestnicy będą się zastanawiać jak ożywiać wzajemną komunikację. W warsztatach może wziąć udział każda zainteresowana osoba, choć mile widziane są przede wszystkim pary małżeńskie – dodaje Paweł Wiśniowski.

Warsztaty dla małżeństw odbędą się w dniach 12 – 14 października w Strachocinie. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej Męskiej Grupy oraz Fundacji „ Przemienieni”.

Iwona Kosztyła