W tym tygodniu będziemy kibicować Tulii, która w Tel Avivie reprezentować będzie Polskę na konkursie Eurowizji, a w Radiu VIA posłuchamy sobie albumu, który końcem ubiegłego roku pojawił się w limitowanej wersji Deluxe. Płyta Tygodnia od poniedziałku do piątku po 9 🙂

Na podwójnym krążku deluxe znalazło się 20 utworów, z czego aż 5 to nowe, autorskie kompozycje, które potwierdzają niesamowity potencjał twórczy grupy. W dwóch piosenkach można usłyszeć tak znakomitych artystów jak Kasia Kowalska czy wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek.

W Tel Avivie Tulia zaśpiewa w dwóch językach: polskim i angielskim. „Fire of Love (Pali się)” to połączenie mocnego rockowego klimatu z elementami folku.„Fire of Love (Pali się)” to najbardziej dynamiczny i rockowy utwór w repertuarze zespołu Tulia. Wykorzystanie archaicznej techniki wokalnej przez wokalistki (zwanej śpiewokrzykiem) w połączeniu z ultra nowoczesnym aranżem daje piorunujące, niepowtarzalne i natychmiast rozpoznawalne brzmienie zespołu, którego nie sposób pomylić z niczym innym na świecie. Tulia ma już rzesze fanów na świecie, a występ na Eurowizji sprawi, że to grono może się jeszcze powiększyć.