Pielgrzymi wyruszą w tym roku w drogę pod hasłem MUSICIE BYĆ MOCNI

4 VIII Mszą św. o godz. 6:30 przy kościele farnym w Rzeszowie rozpocznie się 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wraz z pielgrzymami na szlak maryjny wyruszy „VIA” Katolickie Radio Rzeszów, które każdego dnia o godz. 7:40, 12:30, 15:30 i 20:00 przekazywać będzie obszerne relacje z przebytej trasy, rozważań i konferencji, posłuchamy przewodników i pielgrzymów. 

Radio VIA przeprowadzi też transmisje Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki 04 VIII o godz. 6:30; 06 VIII z miejscowości Jamy Wielkie o godz. 15:00 transmitować będziemy Nabożeństwo za Ojczyznę, 12 VIII o godz. 13:45 będziemy transmitować nabożeństwo pojednania z Janowa, a 13 VIII o godz. 11:30 zapraszamy na transmisję Mszy św. na zakończenie pielgrzymki odprawionej na Wałach Jasnogórskich.

Już po raz kolejny, pod patronatem Radia VIA, na szlak pielgrzymi wyruszy grupa duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę pod patronatem bł. ks. Jana Balickiego. W tej grupie może pielgrzymować każdy, kto na skutek choroby, cierpienia i innych przeszkód nie może wziąć fizycznie udziału w radosnym trudzie pielgrzymowania do stóp Pani Jasnogórskiej. Należy w tym miejscu wspomnieć, iż podobna forma duchowego pielgrzymowania będzie miała miejsce w parafiach, z których wychodzą grupy pielgrzymkowe, w czasie Apelu Jasnogórskiego, jak również we wszystkich szpitalach na terenie diecezji rzeszowskiej.

Zapraszamy wszystkich słuchaczy Radia VIA do włączenia się w tę piękną ideę pielgrzymowania, pełnej wiary, modlitwy za Kościół św., za naszą Ojczyznę i nas samych.

 

Sponsorzy Relacji Pielgrzymkowych:

 

Pliki do pobrania: