25 marca 2019

7 kwietnia, w niedzielę o godzinie 10.00 wystartuje 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. Tym samym rozpocznie się sezon biegowy w Rzeszowie. Zainteresowanych nie brakuje, już liczba osób zgłoszonych jest większa niż liczba osób, które ukończyły bieg w tamtym roku.

Trasa Półmaratonu będzie prowadziła przez centrum Rzeszowa. Uczestnicy przebiegną m.in. ul. Hetmańska, Aleją J. Piłsudskiego i pokonają dwa mosty – Lwowski i Zamkowy. Start oraz meta będą w Centrum MH przy ul. Kopisto – mówi Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia Rzeszów Biega. Mirosław Wierzbicki dodaje, że w tym roku będzie rekordowa frekwencja. Aktualnie zgłoszonych jest 1700 osób oraz 50 sztafet. To więcej niż liczba osób, które w ubiegłym roku ukończyły bieg.

Podczas 12. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego zawodnicy będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej na rzecz 13-letniego Artura. Chłopiec cierpi na rzadką chorobę – Zespół Arnolda Chiariego, który wywołując silne bóle głowy, omdlenia, problemy ze wzrokiem i słuchem, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Choroba postępuje i niezbędna jest specjalistyczna operacja, na którą zbierane są środki. –Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Artura”, wówczas Fundacja PKO przekaże określoną sumę potrzebna na rehabilitację – mówi Aleksander Puła, dyrektor regionalnego oddziału PKO BP w Lublinie

Piotr Kowal, wiceprezes Stowarzyszenia „Rzeszów biega” mówi, że start w 12. PKO Półmaratonie zapowiedzieli już zawodnicy z zagranicy: Kenii, Węgier czy Ukrainy oraz czołówka Polski.

Będą również ambasadorzy: Karolina Gorczyca oraz Paweł Januszewski. Dla kibiców specjalna strefa na Rynku, występy artystyczne oraz strefa pierwszej pomocy. Chętni do uczestnictwa w 12. PKO Półmaratonie oraz w sztafecie mogą zapisywać się za pośrednictwem strony runrzeszow.pl. 

 

Agnieszka Radochońska-Kloc