10 czerwca 2019

„Piątka dla Mateusza” - tak brzmi nazwa kiermaszu, który odbędzie się w środę 12 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 4 w Rzeszowie. Wolne datki zebrane podczas tego wydarzenia, zostaną przekazane na leczenie 16 – letniego Mateusza Rejowskiego, który z dnia na dzień dowiedział się, że choruje na nowotwór złośliwy.

Chłoniak ziarniczy – to diagnoza, która przekreśliła dotychczasowe plany i nadzieje 16 – letniego Mateusza Rejowskiego. Mateusz uczeń klasy trzeciej gimnazjum, jest zapalonym sportowcem, który jak na swój młody wiek osiągnął spore sukcesy. Już w wieku 9 lat, zdobył I miejsce na Mistrzostwach Europy oraz I miejsce na Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym Dzieci. Następnie rozwijał swoją pasję piłkarską, uczęszczając do klasy ,,ziomków” w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 4 w Rzeszowie. Niestety przed egzaminem gimnazjalny, chłopiec dowiedział się, że choruje na nowotwór. Mateusz obecnie przebywa na Oddziale Onkohematologii Dziecięcej, gdzie jest poddawany leczeniu za pomocą chemioterapii. Koszt leczenia, które daje chłopcu szansę na powrót do zdrowia wynosi 300 tysięcy złotych. 

W pomoc Mateuszowi, włączyli się jego rówieśnicy. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 4 w Rzeszowie, wraz z całą społecznością szkolną zapraszają wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic na kiermasz, który odbędzie się już w najbliższą środę 12 czerwca. Jak mówią organizatorki wydarzenia – każdy znajdzie coś dla siebie, kiermasz będzie obfitować w stoiska z  ciastkami, lemoniadą i książkami. W programie imprezy są również występy uczniów i zabawy dla dzieci. Start o godzinie 12:30. 

Mateuszowi można także pomóc poprzez wpłaty na konto:
Odbiorca: Mateusz Rejowski
Credit Agricole Bank Polska S. A. nr konta :85 1940 1076 5161 3438 0000 0000 w tytule przelewu prosimy wpisać : „Wsparcie na leczenie Mateusza Rejowskiego”.

Arleta Blok