20 sierpnia 2020

Ponad 700 tys. bonów turystycznych w całym kraju wydał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na Podkarpaciu aktywnych jest prawie 30 tys. bonów

Do tej pory ZUS wydał w całym kraju bony o łącznej wartości prawie 615 mln zł. Największe zainteresowanie bonami jest w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim. Podkarpackie w rankingu aktywacji bonów zajmuje 9 miejsce w kraju.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Trzeba też aktywować bon. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami. Do tej pory zgłosiło się ok. 15 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

Aktualna lista tych podmiotów dostępna jest na stronie www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska