30 marca 2020

W regionie 76 przypadków zakażenia.

Niedziela 29 marca

godz. 13:30

Kolejne 5 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Potwierdzono je badaniami laboratoryjnymi. w regionie jest już w sumie 76 przypadków zachorowań.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą trzech osób z powiatu mieleckiego oraz po jednej z powiatu tarnobrzeskiego  i powiatu rzeszowskiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7237 osób, a 10993  poddane jest kwarantannie.  Aktualnie hospitalizowanych jest  84 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2022  testów.

Piątek 

14.00

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 5 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim 

To mężczyzna w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (ścisła kwarantanna), starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), dwie kobiety w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna) oraz młody mężczyzna z powiatu mieleckiego (ścisła kwarantanna). 

Czwartek 

13.30

 

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 8 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim.

.1 – mężczyzna młody, stan dobry, powiat rzeszowski,  ścisłą kwarantanna

2 – kobieta młoda, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna

3 – kobieta młoda, stan dobry, powiat tarnobrzeski ścisła kwarantanna

4 – dziecko, stan dobry powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna

5 – mężczyzna młody, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna

6 – mężczyzna młody, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna

7 – kobieta młoda, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna

8 -mężczyzna młody, stan dobry, powiat strzyżowski ścisła kwarantanna

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7908 osób,  a 10064  poddane jest  kwarantannie.  Aktualnie hospitalizowanych jest  87  osób.

Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1598  testów.

 

Czwartek 26 marca

godz. 9.20

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który przebywa w ścisłej kwarantannie. Jego stan jest stan dobry.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7731 osób, a 9050 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 65 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1591  testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 44 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COS-2.

 

Środa 25.03

godz. 13.35

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim.  Pierwszy – to starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym hospitalizowany aktualnie, drugi – młoda kobieta z powiatu mieleckiego w stanie dobrym hospitalizowana, trzeci – kobieta w sile wieku stan dobry z powiatu przemyskiego hospitalizowana oraz czwarty – starsza kobieta z powiatu leżajskiego w poważnym stanie hospitalizowana. 

 

Środa 25.03

godz. 8.50

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. 

Pierwszy – to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, a drugi – to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej. Razem mamy teraz 39 przypadków zarażenia. 

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7344 osób,  a 8089  poddane jest  kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63  osób.

 Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1339  testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

 

Wtorek  24.03

godz. 10.34

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne – 7 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem jest ich teraz 37).

To 4 mężczyzn (dwóch młodych i dwóch w sile wieku) z powiatu rzeszowskiego przebywający w kwarantannie domowej, i po 1 przypadku z powiatu krośnieńskiego (kobieta w sile wieku ), leskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany), i stalowowolskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany).

 

Wtorek 24.03

godz. 9.00

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6877 osób, a  7365 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 55  osób.  Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1237 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 30 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano 1 zgon (15 marca).

 

Poniedziałek  23.03   

godz. 19.00

W poniedziałek po południu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny przypadek zachorowania koronawirusem.  Jak poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego, chory to starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, który aktualnie jest hospitalizowany.

Pod nadzorem pozostaje ponad 6,5 tysiąca osób, tyle samo objętych jest kwarantanną, hospitalizowanych jest 70 osób.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska