5 marca 2019

Po raz 58 odbędzie się Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Głównym miejscem imprezy będzie oczywiście Muzeum-Zamek, ale koncerty odbędą się również w Rzeszowie, Krasiczynie oraz Leżajsku.

58 Muzyczny Festiwal w Łańcucie odbędzie się w dniach od 11 do 26 maja. Inauguracja tego prestiżowego wydarzenia będzie mieć miejsce w sali balowej muzeum zamku. 11 maja o 19.00 wystąpi tam wyjątkowy zespół The King’s Singers.

Poza tym wiele interesujących koncertów m.in. ten poświęcony Krzysztofowi Komedzie – „Tribute to Komeda” w wykonaniu Andrzej Jagodziński Trio oraz Agnieszki Wilczyńskiej.  Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Sokół w Łańcucie. Natomiast w Filharmonii Podkarpackiej, 19 maja zaprezentowany zostanie Balet „Jezioro Łabędzie”. W Bazylice ojców Bernardynów w Leżajsku 25 maja o 19.00 zabrzmi monumentalna Msza h-moll Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Chóru Narodowego Forum Muzyki. Wreszcie koncert finałowy, 26 maja o 18 w Filharmonii Podkarpackiej,  gdzie wybrzmią najpiękniejsze arie tenorowe Moniuszki, Bizeta, Verdiego i Pucciniego. Na scenie wystąpi Piotr Beczała – jeden z najwybitniejszych tenorów lirycznych na świecie.

W tym roku, ze względu na remont zamku, koncert plenerowy nie odbędzie się w Łańcucie, tylko w Krasiczynie. 24 maja o 19.00 wydarzenie uczci 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.

Piotr Mazurkiewicz