31 maja 2022

65 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych dostanie Rzeszów na budowę kolejnego etapu "Wisłokostrady". Koszt całej inwestycji miasto szacuje na około 173 mln zł.

„Wisłokostrada” to jeden z kluczowych projektów drogowych, przewidzianych do realizacji na najbliższe lata. Dwupasmowa trasa połączy aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą.

O pieniądze na „Wisłokostradę” z „Polskiego Ładu” miasto starało się w ubiegłym roku, ale rząd ich nie przyznał. Władze ponowiły wniosek w kolejnym naborze Programu Inwestycji Strategicznych, który jest częścią „Polskiego Ładu”.  To ważne, że ponad podziałami politycznymi udało nam się pozyskać pieniądze na istotną inwestycję dla miasta – mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa opowiedziany w mieście za inwestycje.

„Wisłokostrada” ma połączyć aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą, a stąd doprowadzić przez ul. gen. Maczka do skrzyżowania z ul. Lubelskiej z al. Wyzwolenia. Na razie gotowy jest około 500-metrowy fragment, łączący al. Rejtana z nowym targowiskiem. Droga tak została zaprojektowana, by odciążyć ruch tej części miasta – dodaje wiceprezydent Urbanik.

Miasto chce zrealizować inwestycje od razu w całości. Optymalny termin zakończenia realizacji projektu i powstania całości „Wisłokostrady”, jaki zakłada miasto, to rok 2026.

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska