27 kwietnia 2021

W bazylice ojców bernardynów zostanie odprawiona msza święta wynagradzająca za grzech aborcji. Rozpocznie się godz. 18.00 Będzie transmitowana także za pośrednictwem Internetu.

Mija 65. rocznica wprowadzenia przez komunistów ustawy dopuszczającej aborcję z tzw. względów społecznych, która obowiązywała aż do 1993 r. – 27 kwietnia 1956 r. po raz drugi w Polsce zalegalizowano aborcję.

Dekalog mówi wprost: nie zabijaj. Piąte przykazanie chroni życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, stąd stanowisko katolików jest niezmienne i jasne – mówi ks. Jan Kobak, duszpasterz rodzin diecezji rzeszowskiej. 27 kwietnia 1956 r. po raz drugi w Polsce zalegalizowano aborcję. Mija 65. rocznica wprowadzenia przez komunistów ustawy dopuszczającej aborcję z tzw. względów społecznych, która obowiązywała aż do 1993 r..

Nie możemy o tym zapominać – apeluje ks. Jan Kobak, duszpasterz rodzin diecezji rzeszowskiej

Do walki o życie zachęcał między innymi kardynał Stefan Wyszyński, wiele osób kościoła, ale także świeckich. Obrona życia to nasz obowiązek – mówi Anna Dzika

W 2019 r. roku w szpitalach w Polsce przeprowadzono 1110 zabiegów przerwania ciąży. Najwięcej aborcji wykonano na Mazowszu, a kolejny rok z rzędu żadnego zabiegu nie było na Podkarpaciu.

 

 

Iwona Kosztyła