25 września 2019

6 października w stolicy Podkarpacia odbędzie się 7.PKO Maraton Rzeszowski. Uczestnicy imprezy będą mogli nie tylko sprawdzić się na różnych dystansach, ale również wziąć udział w akcji „biegnę dla …” i pomóc 16-letniemu Mateuszowi. 

7 PKO Maraton Rzeszowski to druga impreza biegowa w Rzeszowie w ramach cyklu PKO Rzeszów Biega. Bieg rozpocznie się o godzinie 9:30. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w maratonie na 42 km lub w 6 Rzeszowskiej Sztafecie Maratońskiej, mówi Mirosław Wierzbicki – organizator. 

Jak mówi Mirosław Wierzbicki, w związku z organizowanymi biegami mieszkańcy Rzeszowa muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami w mieście. 

 

Dla zwycięzców biegów przewidziano nagrody pieniężne. Podczas imprezy przewidziano wiele atrakcji min. zagrać na specjalnym boisku 1 na 1, pobiec na prawdziwej bieżni tartanowej, a także wystartować z bloków startowych jak zawodowi sprinterzy. Odbędą się także pokazy pierwszej pomocy. Gośćmi specjalnymi będą – Karolina Gorczyca oraz Paweł Januszewski. Do końca tego tygodnia można się jeszcze zapisywać na wszystkie biegi w Biurze Zawodów.

Agnieszka Bojda