5 września 2019

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie zostanie odczytanych 8 noweli. Nowele p.t. „Katarynka” przeczyta wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wraz z 12-letnią dziewczynką, która nowelę tę przeczyta w języku brajla.

Ja mówi Beata Michałuszko dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie wydarzenie to będzie miało charakter biesiady i wspólnego świętowania. 

Narodowe czytanie odbędzie się w sieni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie a wydarzenie to uświetnią rekwizyty z różnych epok oraz prezentacja wozu strażackiego.

Mieszkańcy Rzeszowa przyznają, że takie inicjatywy jak Czytanie Narodowe jest potrzebne, aby szczególnie młodym ludziom zwrócić uwagę na to, że należy czytać. 

Partnerami przedsięwzięcia są: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Podkarpacka Wojewódzka Komenda OHP w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie oraz Fundacja „Szansa dla niewidomych” – Tryflopunkt w Rzeszowie.

Agnieszka Bojda