31 maja 2021

Do Chorwacji i Bułgarii będzie można polecieć na wakacje z podrzeszowskiej Jasionki. Loty zostaną uruchomione w czerwcu. Planowane są także loty do Turcji i Tunezji, a w czerwcu będzie można polecieć z Rzeszowa bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych na lotnisko Newark. Z krajowych połączeń – dwa razy w tygodniu będzie można polecieć do Gdańska i Szczecina. O siatce połączeń pisaliśmy także wcześniej – zobacz tutaj

Adam Hamryszczak prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka powiedział w Radiu VIA, że przepisy dotyczące liczby pasażerów w samolocie zostały mocno zliberalizowane, a ograniczenia zostały zniesione. Natomiast pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi warunkami przed wylotem.

Adam Hamryszczak liczy na to, że sezon wakacyjny będzie pozytywny dla portu lotniczego Rzeszów-Jasionka mimo poniesionych strat podczas pandemii. Przed pandemią, w 2019 roku lotnisko obsłużyło rekordową liczbę pasażerów – ponad 770 tys. W 2020 nastąpił spadek podróżnych o 70 proc. Lotnisko obsłużyło nieco ponad 230 tys. pasażerów.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska