19 kwietnia 2021

Trwają Rzeszowskie Obchody Światowych Dni Autyzmu. Dziś konferencja on-line poświęcona terapii dziecka z ASD.

W kwietniu obchodzone są Światowe Dni Autyzmu. Ich celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. A obecnie autyzm jest diagnozowany u 1 na niemal 100 dzieci i należy do grupy najczęściej rozpoznawanych zaburzeń rozwojowych.

Agata Pieniążek, pedagog specjalny i naurologopeda, prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych „Solis Radius” powiedziała w porannym programie Radia VIA, że rozpoczęcie terapii na wczesnym etapie daje szanse dziecku wydobycia maksimum jego możliwości.

Agata Pieniążek mówiła, że niezmiernie istotne jest wybranie odpowiedniej placówki edukacyjnej, a placówkę warto wybierać we współpracy z terapeutą dziecka.

O tym czym kierować się przy wyborze placówki edukacyjnej będą mówić specjaliści podczas konferencji on-line organizowanej przez Stowarzyszenie ”Solis Radius” w ramach Rzeszowskich Obchodów Światowych Dni Autyzmu. Spotkanie rozpocznie się o 16.30 i będzie dostępne na platformie poprzez internetową stronę stowarzyszenia. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Radio Via.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska