2 marca 2021

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w regionie, wojewoda Ewa Leniart zwołała pilne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po zakończeniu jego obrad, odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział także dr Adam Sidor - Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który razem z wojewodą przedstawił aktualną sytuację epidemiczną w naszym województwie.

Dr Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, powiedział, że w ostatnich tygodniach zauważalny jest wzrost zachorowań na koronawirusa , co ma związek m.in. z luzowaniem obostrzeń. 

 

Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart poinformowała, w ostatnich dwóch tygodniach dwukrotnie wzrosła liczba hospitalizowanych osób. Wojewoda zapewnia jednak, że na ten moment sytuacja z zabezpieczeniem dostępu do łóżek szpitalnych w regionie jest dobra. 

 

Wojewoda apeluje także do nauczycieli aby zgłaszali wolę zaszczepienia się przeciwko COVID 19.

Sytuacja epidemiczna różni się w poszczególnych regionach. Na ten moment najtrudniejsza sytuacja jest m.in w powiecie rzeszowskim oraz w mieście Rzeszów w Sanoku, Dębicy, Mielcu oraz Łańcucie.

 

Agnieszka Bojda