17 lipca 2020

got. A. Krygier

18-letnia Aleksandra Krygier z Brzozia z województwa kujawsko-pomorskiego została zwycięzcą Plebiscytu Internetowego Finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenka w Meloniku", którego organizatorem był Rzeszowski Dom Kultury.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się 38 wokalistów z 32 miejscowości – powiedział Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury. A byli oceniani nie tylko przez fachowe jury, ale także przez internautów.

Zwycięzcą plebiscytu została 18-letnia Aleksandra Krygier z Brzozia, która została doceniona za wykonanie utworu „Na zakręcie” z repertuaru Krystyny Jandy. Wokalistka jest reprezentantką Brodnickiego Domu Kultury, w którym rozwija swój talent artystyczny pod kierunkiem instruktora Joanny Nehring-Roszkowskiej. Zdobyła ona łączny wynik 2885 głosów, na który składała się suma polubień internautów oraz punktacja przyznana w festiwalowych eliminacjach przez jurorów – Natalię Kukulską, Roberta Janowskiego, Michała Szpaka i Zbigniewa Jakubka.

„Piosenka w meloniku” to festiwal piosenki aktorskiej, filmowej i musicalowej, który odbywa się w Rzeszowie. Tym razem po raz 10, i ze względu na sytuacje epidemiczną po raz pierwszy były to plebiscyt internetowy.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska