5 marca 2021

Prawie 800 tys. zł przeznaczy w tym roku Rzeszów na nowe nasadzenia drzew i krzewów.

W Rzeszowie trwa porządkowanie terenów rekreacyjnych i przygotowanie pod wiosenne nasadzenia kwiatów, krzewów i drzew. Jak mówiła na naszej antenie Aleksandra Wąsowicz Duch, dyrektor Miskiego Zarządu Zieleni w szklarniach już dojrzewają bratki, które będą zdobić kwietne miejsca przy rondach, pasach zieleni wzdłuż ulic i na deptakach. W ponad 200 lokalizacjach miasta pojawią się nowe nasadzenia drzew i krzewów.

W kwietniu rozpoczną się przygotowania terenów pod modernizacje i budowę placów zabaw, o które wnioskowali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Nowe miejsce zabaw powstanie przy ul. Karkonoskiej, a teren w parku przy ul. Wieniawskiego wzbogaci się o 9 dodatkowych urządzeń dla dzieci. Natomiast, w rezerwacie Lisia Góra powstanie plac zabaw, który będzie dostosowany do dzieci niepełnosprawnych. Nowością mają być dwa zespoły torów rowerowych tzw. pumpcktraki. Powstaną na Bulwarach i na os. Baranówka 4. 

W tym roku powstaną także miejsce rekreacyjno-sportowe dla seniorów. Wśród nich będą m.in. siłownie plenerowe przy ul Kustronia, Kurpiowskiej i Podchoroązych.

W Rzeszowie obecnie jest 25 siłowni plenerowych i 72 place zabaw.

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska