25 lutego 2020

Poszerzenie strefy płatnego parkowania i wyższe opłaty za postój, wyższe wynagrodzenie dla rodzin zastępczych, uporządkowanie terenu nad Wisłokiem - m.in. tymi sprawami zajmą się dziś rzeszowscy radni. W ratuszu o 8.30 rozpoczęła się sesja.

Miasto przygotowało projekt poszerzenia strefy na wniosek mieszkańców osiedli przyległych do strefy płatnego parkowania. Nad propozycją mają dziś dyskutować miejscy radni. Andrzej Dec przewodniczący rady i radny klubu Platformy Obywatelskiej powiedział w Radiu Via, że strefa miałaby być poszerzona o obszar osiedla 1000-lecia, generała Grota Roweckiego i Dąbrowskiego.

Miasto proponuje też wyższe stawki za postój w strefie o 50 gr. Ale jak powiedział Andrzej Dec została zgłoszona propozycja komisji gospodarki komunalnej jeszcze wyższych opłat.

Rzeszowscy radni będą także dyskutować nad wnioskiem zgłoszonym przez radnych klubu PiS, który dotyczy uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego między ul. Podwisłocze a Wisłokiem. W porządku dzisiejszej sesji znalazła się także propozycja podniesienia wynagrodzenia dla rodzin zastępczych.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska