12 lutego 2021

Rządy Tadeusza Ferenca to czas dużego sukcesu Rzeszowa – mówił na naszej antenie Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Pytany o ocenę 18 -letniej prezydentury Ferenca, powiedział, że miasto skutecznie wykorzystywało środki unijne na rozwój, a Rzeszów dzięki działaniom prezydenta stał się wyróżniającym się miastem na mapie Polski.

Jedyny zarzut, jaki Andrzej Dec kieruje do prezydenta Tadeusza Ferenca to chaos urbanistyczny w mieście. Jego zdaniem uporządkowanie miasta pod tym względem będzie wyzwaniem dla nowego prezydenta. Nasz poranny gość odnosząc się do zapowiedzi kandydowania w wyborach o fotel prezydenta Rzeszowa przez Marcina Warchoła powiedział, że jest to – jak określił – „wielkim nieporozumieniem”. Rzeszowianie są w stanie wybrać kogoś, kto jest bardziej związany z naszym miastem. Ktoś kto się przykładał osobiście do demontażu polskiej demokracji nie zasługuje na tego typu stanowisko” – mówił na naszej antenie Andrzej Dec.     

Przedterminowe wybory, według informacji Krajowego Biura Wyborczego, powinny odbyć się 9 maja. Do tego czasu funkcję prezydenta pełnić będzie osoba wyznaczona przez premiera. Natomiast Rada Miasta, jak powiedział Andrzej Dec, będzie pracować w normalnym trybie. Choć najbliższa sesja zaplanowana na 23 lutego może zostać przesunięta o tydzień.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska