9 lutego 2022

Niespełna 1 mln turystów odwiedziło w ubiegłym roku Podkarpacie. Tak źle nie było od 10 lat. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna opublikowała badania ruchu turystycznego w województwie podkarpackim przeprowadzone podczas ubiegłorocznych wakacji.

Z badań wynika, że turyści przyjeżdżali do naszego regionu na krótkie pobyty – weekendowe lub kilkudniowe, a najbardziej cenią Podkarpacie za wyjątkową atmosferę i niezapomniane widoki. Wciąż flagowymi miejscami pobytu są Bieszczady, Beskidy, Rzeszów i okolice – mówiła w Radiu Via Anna Brzechowska, dyrektor biura Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Rzeszowie. Dodała, że spośród miejsc, które turyści chcą zobaczyć są m.in. zapora w Solinie czy rynek w Przemyślu.

Dużym zainteresowaniem cieszy się turystyka aktywna i kulturowa. Turyści najczęściej szukają ciekawych tras rowerowych, chętnie uczestniczą w spływach czy odwiedzają wyjątkowe miejsca kultury. Anna Brzechowska powiedziała, że niestety Podkarpacie wciąż ma niedoskonałą infrastrukturę. W badaniach turyści wskazali co należałoby poprawić.

Anna Brzechowska powiedziała, że badania mogą posłużyć jako wskazania do tego, jak zbudować ofertę na nowy sezon wiosenno-letni w turystyce .

Posłuchaj rozmowy tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska