4 czerwca 2021

Długie weekendy sprzyjają lokalnej turystyce. Jak pokazują badania Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w pandemii Polacy odpoczywają w kraju.

Anna Brzechowska-Rębisz, dyrektor biura PROT w Rzeszowie powiedziała w Radiu VIA, że w ubiegłym roku Podkarpacie cieszyło się dużym zainteresowaniem turystów. Nasz region odwiedzali zwłaszcza mieszkańcy dużych miast, ale i mieszkańcy Podkarpacia nie chcąc wyjeżdżać daleko od domu odkrywali to, co region ma do zaoferowania. Dodała, że tego lata ta tendencja powinna się utrzymać. Jak powiedziała w porannym programie Podkarpacie tego lata proponuje wiele atrakcji.

Od tego weekendu pięć wyjątkowych świątyń na Szlaku Architektury Drewnianej można zwiedzać nieodpłatnie z przewodnikiem. Od poniedziałku do niedzieli można zobaczyć drewniane kościoły w Ulanowie, Porębach Dymarskich i Łukawcu oraz cerkwie w Świątkowej Wielkiej i Smolniku. Kościółki na szlaku architektury drewnianej można zwiedzać z przewodnikiem za darmo do października. A w ramach projektu, w lipcu odbędą się koncerty zespołu Wernyhora – laureata I miejsca w Konkursie Muzyki Folkowej 'Nowa Tradycja”. Pierwszy odbędzie się w bojkowskiej cerkwi w Smolniku (4 lipca) a drugi w Bystrem (11 lipca). Zaplanowano także koncerty zespołu Vox Angeli w Radrużu, Haczowie i Miśniowcu oraz na terenie skansenu w Sanoku. Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny.

Anna Brzechowska-Rębisz powiedziała w Radiu VIA, że wkrótce ruszają także spływy na rzece San, organizowane przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. Zaplanowano 4 spływy na trzech odcinkach: Sanok-Tyrawa Solna, Dynów-Słonne-Krasiczyn, Krzyszów-Nisko. Wydarzenia także będą bezpłatne.

Szczegóły dostępne na stronie podkarpackie.travel.pl

 

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska