29 stycznia 2021

Młodzi artyści mogą już zgłaszać swój udział do XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Finał zaplanowano w dniach 20-22 sierpnia. Gościem honorowym festiwalu będzie Jacek Cygan.

„Rzeszów Carpathia Festival” promuje autorskie utwory i młodych artystów. Do udziału w festiwalu mogą zgłosić się osoby w wieku od 16. roku życia – soliści, a także zespoły. Jak mówiła na naszej antenie Anna Czenczek, pomysłodawczyni i dyrektor festiwalu, wyjątkowość Carpathii polega na tym, że młodzi artyści mogą wykonać swoją autorską piosenkę w towarzystwie profesjonalnych muzyków.

Na podstawie nadesłanych utworów komisja wyłoni zwycięzców I etapu konkursu i 10 maja ogłosi, kto wystąpi w finale. W sierpniu jury oceni ich „na żywo”. Anna Czenczek, na razie nie zsadza kto zasiądzie w ławach jurorskich. Powiedziała jedynie, że gościem honorowym festiwalu będzie Jacek Cygan, znany autor tekstów piosenek i w związku z tym przygotowywany jest wyjątkowy koncert z udziałem uczestników tegorocznego festiwalu i finalistów poprzednich edycji.

 Najlepszy wykonawca tegorocznego festiwalu zdobędzie Grand Prix – m.in. dofinansowanie wydania płyty lub organizacji trasy koncertowej w wysokości 15 tys. zł oraz zaproszenie w kolejnej edycji festiwalu.

Więcej informacji tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska