1 marca 2021

fot. WSIiZ

Kolejne obostrzenia i zakazy. Przedsiębiorcy z niepokojem obserwują sytuację, po tym jak na Warmii i Mazurach wprowadzono lockdown. Czy będą w stanie się odbić i nadrobić straty spowodowane pandemią?

Nie da się odrobić strat, w sytuacji gdy nad przedsiębiorstwami wisi widmo kolejnej fali pandemii. Można mówić jedynie o powrocie do szansy na zarabianie, by przetrwać – tak o sytuacji poszczególnych branż mówił na naszej antenie Artur Chmaj, ekonomista, Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Nasz poranny gość powiedział, że wytrzymałość niektórych branż wisi na włosku.

Artur Chmaj powiedział w Radiu VIA, że trampoliną dla przedsiębiorców mógłby być Krajowy Plan Odbudowy. Jednak na razie rząd przekazał za mało informacji, a zarządzający formami mają dużo pytań. To jest szansa, której nie wolno nam zmarnować. Ale musimy to mądrze skonstruować, w porozumieniu z zainteresowanymi, ze wszystkimi stronami – dodał. 

W piątek rozpoczęły się konsultacje społeczne Krajowego Planu Odbudowy. W ich ramach, 9 marca ma odbyć się spotkanie „Odporna i konkurencyjna gospodarka oraz transformacja cyfrowa”.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska