9 lipca 2024

Ilustr.: Organizator

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza najmłodszych czytelników na niezapomniane zajęcia wakacyjne w ramach „Atrakcji na wakacje”. Tegoroczna edycja letnich spotkań dla dzieci i młodzieży, odbywających się w naszych placówkach oraz w plenerze, to ponad 80 darmowych wydarzeń.

Przygotowaliśmy warsztaty literacko-plastyczne i rękodzielnicze, zajęcia edukacyjno-animacyjne, spotkanie z ciekawymi osobami oraz bajkowymi bohaterami, zagadki, quizy, puzzle, joga w plenerze i wiele innych atrakcji. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby łączyć edukację z rozrywką, inspirując dzieci do odkrywania świata literatury i nauki w kreatywny sposób.

Nasi młodzi czytelnicy końcem czerwca powitali wakacje z Garfieldem w Bibliotece, później podczas pikniku przy Fontannie Multimedialnej wyruszyli w „Kosmiczną przygodę”, a miłośnicy morza spotkali się na warsztatach „Morskie opowieści”, gdzie malowali na folii. Niezwykłą popularnością cieszyła się „Biblioteka na bulwarach” – wyjątkowy piknik rodzinny organizowany w Parku Kultury i Wypoczynku.

Przez cały okres wakacji, od lipca do września, codziennie od godz. 12.00 do 18.00, działa otwarta Letnia Czytelnia w strefie Bulwary Food Court, obok sceny w Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie można poczytać na leżaku lub wymienić się książkami w ramach akcji bookcrossingowej.

A co jeszcze czeka nas w najbliższym czasie?

Już 11 lipca zapraszamy na kukiełkowy spektakl „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Teatru NEMNO (Park Sybiraków przy ul. Broniewskiego, godz. 11.00). Ciekawe warsztaty „Szklana mozaika”, które poprowadzi Marta Jędras z DARUMA warsztaty – pasjonatka rękodzielniczej biżuterii z metalu i szkła (11 lipca, Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33A, godz. 16.30). Natomiast firma animacyjna Kraina Dobrej Zabawy poprowadzi warsztaty ekologiczne w plenerze pt. „Baw się i ucz” (23 lipca, Plac zabaw przy ul. Podchorążych 1).

Serdecznie zapraszamy do udziału w nadchodzących wydarzeniach. To doskonała okazja do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu i czerpania radości z letnich dni.

Wstęp wolny, na wybrane zajęcia obowiązują zapisy. Grupy zorganizowane (przedszkola, półkolonie) przed przyjściem na zajęcia proszone są o wcześniejszy kontakt z daną agendą.

Więcej informacji oraz harmonogram wydarzeń dostępne na stronie: www.wimbp.rzeszow.pl

inf. pras.

Skip to content